Mráz totiž pomáhá zvyšovat výkon elektrárny, rychleji chladne voda v chladících věžích.
Mráz totiž pomáhá zvyšovat výkon elektrárny, rychleji chladne voda v chladících věžích.
Novinky Správy úložišť radioaktivních odpadů vydané v časopise Zprávy ze Správy - Zima 2016.
Dne 2. 1. 2017 podal ČEZ, a. s., na Státní úřad pro jadernou bezpečnost žádost o povolení provozu 2. reaktorovému bloku Jaderné elektrárny Dukovany po 10. 7. 2017, kdy vyprší platnost stávajícího povolení. Žádost je podávána v souladu s novým Atomovým zákonem, jež vstoupil v platnost počátkem letošního roku. Následuje období posuzování předložených dokumentů, v jehož průběhu mohou být vzneseny požadavky na doplnění, které budou průběžně vypořádány. S ohledem na plánované doplnění dokumentace k podané žádosti z aktuálně probíhající odstávky druhého reaktorového bloku je předpoklad vydání rozhodnutí SÚJB na počátku července.
SÚJB dnes, v pondělí 2. ledna 2017, zahájil správní řízení o udělení povolení k provozu 2. bloku jaderné elektrárny Dukovany. Stalo se tak poté, co žadatel, společnost ČEZ, a.s., doručil na náš úřad žádost o toto povolení. Správní lhůta pro vydání povolení je 6 měsíců, během nichž bude podrobně posouzena stanovená dokumentace z hlediska úplnosti a správnosti.
V Česku začal od začátku roku 2017 platit nový atomový zákon, který zpřesňuje požadavky a procesní pravidla pro provoz nynějších a pro spouštění nových bloků jaderných elektráren.
Dozorčí rada ČEZ dne 22. prosince svou volbou potvrdila Daniela Beneše ve funkci předsedy představenstva společnosti ČEZ i pro další čtyřleté funkční období. „Rozhodnutí o prodloužení mandátu předsedy představenstva je signálem, jenž potvrzuje směřování Skupiny ČEZ v období, které je pro další vývoj energetického sektoru v Evropě kritické. ČEZ stojí před zásadními strategickými kroky, kterými bude muset na změny v energetice reagovat, aby zabezpečil úkoly uložené akcionáři a Českou republikou, pro niž je Skupina ČEZ hlavním garantem energetické bezpečnosti a soběstačnosti,“ uvedl k tomu předseda dozorčí rady prof. Václav Pačes.
Jihlava 29. prosince (ČTK) - Posuzování dopadů stavby a provozu jednoho až dvou nových jaderných bloků Dukovan na životní prostředí zřejmě potrvá několik let, protože se jedná o mezistátní proces EIA. Záměr firmy ČEZ začaly úřady posuzovat v létě, vyjádření k němu kromě subjektů z Česka poslali i Rakušané, Němci, Slováci, Maďaři a Poláci.
Dva dny po připojení generátoru k přenosové soustavě začal první temelínský blok pracovat naplno. Plného výkonu operátoři dosáhli dnes krátce po půlnoci. Nyní tak jihočeská elektrárna kryje pětinu české spotřeby.
Provoz EDU
98%, odstávka, 100%, 100%
Provoz ETE
Odstávka (problémy s najížděním po odstávce), 100%
Z domova
Ze zahraničí